Naujienos
Naujienos
USD Gaisrinės
Jaunieji ugniagesiai
Gaisrinė sauga
Technika
Paslaugos
Kontaktai
Advertisement
Lankytojų skaitiklis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje vėl varžėsi jaunieji ugniagesiai

 2017-03-22

Pirmuosius jaunimo žingsnius link garbingos ugniagesio gelbėtojo profesijos skatina jau ne vienerius metus Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje vykstančios jaunųjų ugniagesių gelbėtojų varžybos. Šiemet kovo 22-ąją gimnazijos sporto salėje pulkavosi jaunimas iš Vilniaus regiono ir Lenkijos. Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje nuo 2011 metų kasmet yra organizuojamos tokio pobūdžio tarptautinės varžybos. Čia taip pat veikia jaunųjų ugniagesių būrelis, o kartą per savaitę vykstančias treniruotes veda patys ugniagesiai gelbėtojai. Tokiu būdu jaunimas yra skatinamas prasmingai leisti laisvalaikį, mokomas saugaus elgesio ekstremaliose situacijose taisyklių, pirmosios pagalbos teikimo pagrindų ir sudominamas ugniagesybos profesija.

Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos jaunieji ugniagesiai varžyboms pasipuošė nauja 4 dalių sportine apranga.

Surengtos varžybos – tai didelis draugijos savanorių Kęstučio Velikianeco, Igorio Borisenko ir Kamilės Juzėnaitės  bei gimnazijos vadovų nuopelnas.

Palinkėti jauniesiems ugniagesiams sėkmės ir gerų startų sportinėse rungtyse atvyko Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Teresa Demeško. „Labai džiaugiuosi tokia gražia iniciatyva – jau nuo jaunų dienų priartinti prie kilnios ugniagesių gelbėtojų profesijos. Tikiuosi, kad ji gyvuos dar daug metų, pritraukdama vis daugiau jaunų entuziastų. Nes tai – saugios ateities mūsų šaliai kūrimas“, – didžiuodamasi aktyviu jaunimu kalbėjo vicemerė. Ji pabrėžė, kad Savivaldybė stengiasi visapusiškai palaikyti ugniagesių pasiaukotiną ir neįkainojamą darbą visuomenės labui.

 Jaunųjų ugniagesių gelbėtojų varžybos suteikia galimybę išbandyti įvairias aktyvias bei ištvermės reikalaujančias veiklas, kurios yra neatsiejama kiekvieno ugniagesio kasdienybė. Dalyviai, suskirstyti pagal amžiaus grupes su ugniagesių gelbėtojų amunicija turėjo įveikti specialiai paruoštas užduotis. Iš viso varžybose dalyvavo 7 komandos: dvi iš Šalčininkų rajono, po vieną iš Širvintų ir Švenčionių rajonų, Vilniaus m. jaunųjų ugniagesių komanda, Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos komanda ir svečiai iš Lenkijos: ugniagesių savanorių komandos nariai iš Kleščelių.

 Pasibaigus įtemptoms varžyboms, pripažintos geriausiomis ir nugalėtojų taurėmis apdovanotos 3 komandos: 1-ąją vietą užėmė Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos komanda, 2-ąją – dalyviai iš Lenkijos, 3-ąją – komanda iš Šalčininkų rajono. Medaliais, diplomais, o taip pat ir mažesnėmis taurėmis įvertinti ir kiti, gerai rungtyse pasirodę dalyviai. Kiekvienoje amžiaus grupėje taip pat buvo apdovanoti dalyviai už asmeninius rezultatus. Varžybas stebėjo ir visus dalyvius sveikino: Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius Kęstutis Velikianecas, Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos pirmininkas Artūras Vaišnoras, Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos prezidentas Romualdas Kazlauskas, Lietuvos ugniagesių sporto federacijos prezidentas Vilius Ambrazevičius, Kalvelių „Aušros“ gimnazijos direktorė Irena Veličkienė.

Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image


 
Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos įgyvendinamo projekto atidarymas

2015-09-29

  Sample Image

 2015 m. rugsėjo 26 d. Vilniaus rajono Derliaus šventėje, vykusioje Pikeliškių kaime, Riešės seniūnijoje, Vilniaus rajone įvyko Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos įgyvendinamo projekto „Priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų parengties ir kompetencijų stiprinimas sąveikoje su savanorių ugniagesių formuotėmis, tobulinant gaisrų gesinimą ir gelbėjimo darbų atlikimą“  NOR-LT-VRM-01-K-02-002 finansuojamo 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos LT10 „Gebėjimų stiprinimas ir institucinis valstybės, paramos gavėjos, ir Norvegijos viešųjų institucijų, vietos ir regioninės valdžios bendradarbiavimas“ atidarymo renginys.

    Sample Image    Sample Image

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos kiemelyje šventės dalyviams buvo pristatytos įgyvendinamo projekto veiklos bei planuojami pasiekti rezultatai. Taip pat naujų organizacinių formų bendram visų priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų sukūrimui strategija, tikslai ir įgyvendinimo etapai. Toks projekto atidarymo renginio formatas buvo pasirinktas dėl galimybės pristatyti įgyvendinamą projektą platesnei auditorijai ir siekiant pakviesti asmenis prisidėti prie pilietinės iniciatyvos tampant savanoriais ugniagesiais. Pasak vidaus tarnybos pulkininko Rimanto Steponavičiaus, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko, šis projektas puiki galimybė sukurti parengiamąją bazę savanoriams ugniagesiams, kurie galėtų prisidėti prie profesionalių ugniagesių komandų.      

Projektas skirtas sukurti naujas organizacines formas bendram visų priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų ugniagesių profesiniam ir fiziniam parengimui bei testavimui, kad  nelaimių atvejais visuomenei būtų suteikiama kuo efektyvesnė ir operatyvesnė pagalba. Nuo 2016 m. vystant ir plėtojant savanorių ugniagesių veiklą, savivaldybėms įstatymiškai pavesta organizuoti  savanorių ugniagesių profesinį ir fizinį parengimą, tačiau sąlygų ir išvystytos infrastruktūros tam tikslinėse vietose nėra, o ir ekonomiškai kiekvienoje savivaldybėje sukurti profesinio rengimo bazes nenaudinga. Tuo tikslu bendradarbiaujant su partneriais iš Norvegijos Karalystės bus remiamasi jų patirtimi sukuriant naujas organizacines profesinio ir fizinio parengimo formas. Atlikus ugniagesybos veiklos Lietuvoje studiją bus nustatytos problematiškiausios ugniagesybos veiklos sritys ir įvertinus tai, bus pasiūlyta organizacinė schema, priemonės metodinei programai, kuria vadovausis  ugniagesius mokantys specialistai. Siekiant apmokyti ugniagesius dirbti sudėtingomis ir kenksmingomis sąlygomis bus įrengtas mobilaus pastato imitacinis modulis, kurį bus galima transportuoti į užsiėmimų vietas, užtikrinant saugias darbo sąlygas profesinio pasirengimo metu bus įsigyti autonominiai kvėpavimo aparatai ir ugniagesio apsauginių drabužių komplektai. Ugniagesių profesinio parengimo testavimui bus įrengta klasė, aprūpinta reikalinga testavimo įranga ir kompiuteriais mokymo ir testavimo informacijos apdorojimui. Šios priemonės ir įranga yra būtina tinkamam priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų darbuotojų parengimui ir saugių darbo sąlygų parengimo metu užtikrinimui. Projekto tikslinės grupės: savanoriai ugniagesiai, jaunieji ugniagesiai, savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesiai ir valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai. Projektas suteiks galimybę skirtingo pavaldumo priešgaisrines gelbėjimo pajėgas parengti bendrai veiklai, dėl ko gerės tarpusavio supratimas, o tuo pačiu ir bendrų veiksmų koordinavimas įvykių likvidavimo metu.

  Sample Image

Renginio organizatoriai džiaugėsi, kad išklausę pristatymo piliečiai buvo aktyvūs, diskutavo ir uždavė jiems rūpimus klausimus.

Jau visai netrukus Vilniuje lankysis partneriai iš Oslo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos. Oslo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai lankydamiesi Vilniuje, Vilniaus rajone, Ukmergėje bei Trakuose parengs ugniagesybos veiklos studiją, kuri tikimasi padės ruošiant savanorius ugniagesius jų kilniai misijai.

 

 
Organizuotos savanorių ugniagesių pratybos

 2015-09-22

  Sample Image    Sample Image

Rugsėjo 22-osios pavakarę Vilniaus rajone Čekoniškių kaime įsikūrusioje UAB ,,Lietpak“ įmonėje organizuotos savanorių ugniagesių formuotės mokomosios pratybos. Savanoriai, kurių dalis yra įgiję žinių Ugniagesių gelbėtojų mokykloje, tobulino įgūdžius dirbdami su turima gaisrine autocisterna STEYR 586. Išbandyti gamyklos teritorijoje įrengti nauji antžeminiai hidrantai. Pratybas užbaigė imituoto gaisro gesinimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus miesto priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos ugniagesiai.

UAB ,,Lietpak“ savanorių ugniagesių formuotė, bendradarbiaujant įmonės vadovams ir Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijai, suburta dar 2003 m. Savanoriai jau kelis kartus, iki atvykstant miesto ir rajono priešgaisrinėms pajėgoms, yra užgesinę įmonėje kilusius gaisrus.    

 
Ugniagesių ruduo - su nerimu:

2015-09-08  Info TV

Ugniagesių ruduo – su nerimu: mažas komandas ketinama keisti savanoriais

 Sample Image

 
Kalveliuose aptarti savanoriu ugniagesiu veiklos organizavimo klausimai

2015-08-13

  Sample Image

Rugpjūčio 12 d. Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos Kalvelių komandoje vyko išvažiuojamasis Priešgaisrinės saugos įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų rengimo koordinavimo darbo grupės  posėdis. Jame darbo grupės nariai analizavo Priešgaisrinės saugos įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų rengimo klausimus dėl savanorių ugniagesių veiklos. Posėdžiui pirmininkavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento  direktoriaus pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Vygandas Kurkulis.
Susitikime dalyvavo departamento, Zarasų priešgaisrinės apsaugos tarnybos, Molėtų rajono ugniagesių tarnybos vadovai, o taip pat kviestiniai dalyviai iš Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos.
Pradėdamas darbo grupės posėdį, jos pirmininkas Vygandas Kurkulis padėkojo Vilniaus rajonougniagesių savanorių draugijai už kvietimą surengti išvažiuojamąjį posėdį jų buveinėje. Šiame renginyje jis informavo  darbo grupės narius, kad didžioji dalis įgyvendinamųjų teisės aktų jau yra priimta, o kiti bus parengti netrukus, nes dar vyksta vidiniai ir tarpinstituciniai derinimo darbai. Be to, darbo grupės pirmininkas pažymėjo, kad nuo rudens bus aktyviau viešinama  ugniagesių savanorių  idėja ir  šalies gyventojai bus kviečiami prisijungti prie savanoriškos veiklos organizatorių.
Susitikimo metu departamento Operatyvaus valdymo valdybos parengties organizavimo skyriaus viršininkas vidaus tarnybos majoras Donatas Gurevičius pristatė Priešgaisrinės saugos įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų rengimo eigą, informavo apie parengtus ir baigiamus derinti paskutiniuosius teisės aktus, taip pat pristatė susitikimų su savivaldybių merais, administracijų direktoriais, bendruomenėmis ir visuomene rezultatus. Savivaldybių ir priešgaisrinių tarnybų vadovai išsakė pagrindines problemas, klausimus, kurie kyla bendraujant su savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesiais.
Išvažiuojamieji darbo grupės susitikimai vyksta  kas ketvirtį ir šis posėdis buvo trečiasis darbo grupės susitikimas, o kitas renginys planuojamas Kauno apskrityje.
Sample Image

 
Praktinis gesintuvų naudojimas

2014-10-22

Spalio 22 d. Vilniaus r. Kalvelių "Aušros" gimnazijos 5-8,I-IV G klasių mokiniams organizuotos pratybos, kaip naudotis gesintuvu. Ugniagesiai gelbėtojai užkūrė ugnį ir mokė, kaip gesintuvu ją užgesinti. Ne tik mokiniai, bet ir gimnazijos direktorė bei kiti bendruomenės nariai teroriškai ir praktiškai išbandė, kaip elgtis ekstremalioje situacijoje.

  Sample Image    Sample Image    Sample Image    Sample Image    Sample Image

 
Šventės dalyviams– žinios, Jonams ir Janinoms – po autonominį dūmų jutiklį

2014-06-25

Sample Image   Sample Image

Birželio 23 d. Lazdynų bendruomenė pakvietė į Joninių šventę  Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnus bei savanorius ugniagesius. Šventės dalyviams pademonstruotas Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų sukurtas gaisrinės signalizacijos stendas. Kiekvienas norintis galėjo praktiškai išbandyti kaip veikia autonominis dūmų jutiklis, parsinešti į namus po  lankstinuką „Kaip elgtis kilus gaisrui“ ar popierinę sulankstomą gaisrinę mašiną.
Jauniausiems šventės dalyviams labiausiai patiko būti ugniagesiais ir su tikru gaisriniu švirkštu gesinti tariamą gaisrą. Varduvininkams – aštuoniolikai šventėje dalyvavusių Jonų ir Janinų ugniagesiai padovanojo po dūmų jutiklį ir palinkėjo saugių metų.
 

 
Pilietinės iniciatyvos projektas "Kartu mes galim..."

2014-05-16

Sample Image


Gegužės 16 d. 11 val. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro III rūmuose (Džiaugsmo g. 44, Vilnius) vyko Pilietinės iniciatyvos projekto „Kartu mes galim...“ baigiamasis renginys. 

Projekte dalyvavo 2749 mokiniai iš įvairių šalies miestų ir miestelių. Projektą sudarė trys konkursai: „Aš noriu gyventi“ (piešiniai, plakatai), skirtas žolės ir miškų deginimo prevencijai; „Saugus mokykloje“ – pačių mokinių inicijuotos akcijos mokykloje saugos tema; „Atsakingas už save ir aplinką“ (lankstinukai, komiksai), skirtas saugiam elgesiui gamtoje, gyvenamojoje aplinkoje. Šventėje pakviesti dalyvauti 50 geriausių piešinių, lankstinukų, komiksų ir akcijų autorių, jų mokytojai. 

Baigiamajame renginyje nuo Vilniaus rajono savanorių ugniagesių draugijos buvo apdovanoti geriausių projekte pristatytų darbų autoriai, vyko praktiniai ugnies gesinimo mokymai, gaisrinės mašinos pristatymas bei ekskursija po Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro zoologinę kolekciją. 

Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image

Renginio organizatoriai: Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjunga.

 
Bėgimas ,,Medininkai – Vilnius“

2013-07-28

  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image

   2013 m. liepos 28 d. mūsų savanoriai ir jaunieji ugniagesiai susibūrė XXII tradiciniam estafetiniam bėgimui ,,Medininkai – Vilnius“. 35 km atstumą teko įveikti 7 dalyviams. Nežiūrint, kad mūsų gretose buvo jauniausias bėgimo dalyvis trylikametis Algis, Draugijos komanda bėgimo mėgėjų kategorijoje buvo trečia, o bendroje įskaitoje – ketvirta.

Komandos nariai kiek nusiminė, kai organizatoriai, nesilaikydami nuostatų, uždraudė startuoti dviem stipriausiems mūsų klubo nariams, bet svarbiausią tikslą , pagerbti žuvusiuosius Medininkuose, mes pasiekėme.
 
Apsilankymas pas Baltarusijos Respublikos Gardino srities ugniagesius savanorius

 2013-07-25

  Sample Image

      2013 m. liepos 23-25 dienomis Vilniaus ir Trakų rajonų ugniagesių savanorių draugijų delegacija apsilankė pas Baltarusijos Respublikos Gardino srities ugniagesius savanorius.

       Praėjusiais metai abi Lietuvos organizacijos su Baltarusijos kolegomis pasirašė bendradarbiavimo sutartis. Šio susitikimo metu susipažinta su savanorių organizacijų veikla šalyje, pasirašytas veiklos priemonių 2013-2014 metais planas.

      Džiugu buvo pamatyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus menančius istorijos paminklus. Pamiklinome kojas ir pakilome į vieną seniausių rytinėje Europoje gaisrinį bokštą iš kurio atsivėrė puikūs seno miesto vaizdai. Mūsų drąsa ir ištvermė kopiant buvo įvertinta specialiais  Gardino ugniagesių sertifikatais.

 

 
<< Pradėti < Prieš 1 2 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 20 - 37 iš 37

 
©2024 Vilniaus rajono ugniagesiu savanoriu draugija
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.