Naujienos
Naujienos
USD Gaisrinės
Jaunieji ugniagesiai
Gaisrinė sauga
Technika
Paslaugos
Kontaktai
Advertisement
Lankytojų skaitiklis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Savanorių gretos gausėja

2017-11-24

„Ugniagesio darbas – labai atsakingas. Tam reikia daug įgūdžių, kuriuos būtina kartoti šimtą kartų, kad stresinėje situacijoje nesutriktum ir teisingai pasielgtum,“ – po savanorių ugniagesių, dalyvaujančių gaisrų gesinime, įvadinio mokymo praktinių užsiėmimų kalbėjo vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. Jis kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo direktoriumi Kęstučiu Lukošiumi ir dar šešiais pretendentais tapo savanoriu ugniagesiu.

 Savanoriais ugniagesiais pasiryžo tapti Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras Robert Komarovski, savivaldybės tarybos narys Robert Duchnevič, savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Tadeuš Buiko, Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski ir du šios mokyklos auklėtiniai lengvaatlečiai – 21-erių metų Radoslavas Aleksandrovas ir dvidešimtmetis Arnold Lepiochin.

Ugniagesiai savanoriai Mokymai vyko Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos Kalvelių gaisrinėje. Visi pretendentai, kupini entuziazmo, energijos ir geros nuotaikos, mokėsi apsirengti ugniagesių gelbėtojų apsauginius drabužius, dirbti su ištraukiamosiomis kopėčiomis, atlikti pirminį pajėgų išsidėstymą nuo gaisrinės autocisternos ir gesinti gaisrą gaisriniu švirkštu. Nė vienam šios užduotys nepasirodė neįveikiamos, tačiau visi pripažino, jog norint tapti ugniagesiu reikia nemažai praktikos.

Savanorius ugniagesius mokė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 7-osios komandos įsikūrusio Nemenčinėje pamainos vadas Vladislav Liudkevič ir šios komandos ugniagesys gelbėtojas Genadij Kisel. Abu jie yra Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos ugniagesiai savanoriai.

„Savanorių ugniagesių rankų mums labai reikia, – sakė departamento direktorius K.Lukošius. – O gebėjimai atsiranda tik nuolat juos tobulinant. Taigi savanorius ugniagesius nuolat kviesime į mokymus atnaujinti ir gilinti įgūdžių.“

Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius Kęstutis Velikianecas teigė, jog šiuo metu gautas yra 21 prašymas iš gyventojų, norinčių tapti savanoriais ugniagesiais, 13 iš jų nori gesinti gaisrus. „Vilniaus rajonas labai didelis, čia daug gyventojų, mokyklų, vaikų darželių. Neretai kyla ir pražūtingų gaisrų. Tad savanorių pagalba tiems pirmiesiems dviem savivaldybės ugniagesiams, atvykusiems į gaisrą, labai reikalinga,“ – sakė jis. Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras R.Komarovski teigė, kad savanorystė jo gyvenime visada buvo. „Kodėl netapti ir savanoriu ugniagesiu? Iššūkių aš nebijau. Esu daug sportavęs, žaidžiu krepšinį, kilnoju štangas, lankiau kovos menus. Manau, kad ugniagesio darbas – labai sunkus ir vyriškas, kuriam reikia drąsos. Todėl labai įdomu ištraukti save iš biurokratinio darbo ir patikrinti, kiek esi fiziškai ir morališkai pasirengęs,“ – sakė jis. Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos pirmininkas Artūras Vaišnoras padėkojo visiems į Kalvelių gaisrinę atvykusiems būsimiesiems savanoriams ugniagesiams: „Daugelis esate vadovai ir darbdaviai, tad, tikiuosi, jums nekils klausimų, o kaip jūs ar pavaldus darbuotojas išeis iš darbo, jeigu bus iškvies į gaisrą. Džiaugiuosi, kad prisijungėte prie savanorių ugniagesių, o dabar turite daug metų treniruotėms...“

  Active Image Active Image

 
< Atgal   Pirmyn >

 
©2024 Vilniaus rajono ugniagesiu savanoriu draugija
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.